Inovacijsko-razvojni inštitut Univerze v Ljubljani

EURL3A

IRT3000
 trap ee

Inovacijsko razvojni inštitut Univerze v Ljubljani je zavod, ki pospešuje ustvarjanje, prenos, širjenje in uporabo znanja. S prenosom rezultatov raziskav v prakso in njihovim tržnim izkoriščanjem spodbuja integracijo inovacijskega trikotnika (raziskave-izobraževanje-inovacije).

Kaj

V okviru registrirane dejavnosti IRI UL izvaja interdisciplinarne znanstveno raziskovalne, razvojne in strokovne projekte:

• dejavnosti v podporo prenosa znanj z UL k uporabnikom zlasti v gospodarstvo, javne službe, državo ter lokalno samoupravo;
  • temeljne, aplikativne, razvojne raziskave;
  • dejavnosti povezane z razvojem in delovanjem raziskovalne infrastrukture;
  • dejavnosti, vezane na varstvo pravic intelektualne lastnine, ustvarjene v delovnih razmerjih ter drugih pravic iz naslova intelektualne lastnine;
  • predstavlja raziskovalne in razvojne dosežke raziskovalcev, vključenih v IRI UL, domači in mednarodni javnosti;
  • skupaj z UL zagotavlja usposabljanje in izobraževanje na področju raziskovalne, razvojne in inovacijske dejavnosti.

Kako

IRI UL izvaja dejavnost prek usposobljenih projektnih skupin. Sestavljajo jih kompetentni posamezniki z UL oz. drugi, ki so strokovnjaki na določenem R&R področju. Ambicije UL in vodstva IRI UL so velike, zato bomo veseli vsakega osebnega povabila za predstavitev ali oblikovanje skupnih R&R projektov.

IRI UL pridružena članica Univerze v Ljubljani

Senat UL je na 36. seji, dne 22.9.2009, enoglasno sprejel pogodbo o  pridruženem članstvu IRI UL. S tem inštitut pridobiva status pridružene članice Univerze v Ljubljani. Pridruženo članstvo bo olajšalo uresničevanje poslanstva IRI UL, saj med drugim omogoča uporabo informacijskega in knjižničnega sistema UL, v sodelovanju z rednimi članicami UL pa tudi uporabo njihove raziskovalne opreme, potrebne pri izvajanju skupnih interdisciplinarnih projektov.