Inovacijsko-razvojni inštitut Univerze v Ljubljani

EURL3A

IRT3000
 trap ee

IRI UL je ustanovljen kot pravna oseba zasebnega prava. Rezultati dela zavoda so javno dostopni  in po potrebi se uporabljajo principi javnih naročil. Poleg tega IRI UL izpolnjuje tudi pogoj za institucijo pod javnim nadzorom (eligibility: ustreznosti za porabo sredstev npr. ERDF), saj izpolnjuje pogoje: splošnega oziroma širšega interesa ter nima industrijskega ali komercialnega karakterja.

IRI Ul je Univerza v Ljubljani ustanovila skupaj z desetimi tehnološko naprednimi in uspešnimi slovenskimi podjetji (Krka, Mercator, Sava, Zavarovalnica Triglav, Kolektor Group, NLB, Keko-Varicon, Gorenje, Oria Computers, Akrapovič) kot zavod, katerega namen je pospeševati ustvarjanje, prenos, širjenje in uporabo znanja oziroma spodbujati integracijo inovacijskega trikotnika (raziskave-izobraževanje-inovacije) s prenosom rezultatov raziskav v prakso in njihovim tržnim izkoriščanjem.